• 6488 999 123

Suplementy dla młodzieży i dzieci 

Współczesny świat stawia przed nami wiele wyzwań, nowych ról, oczekiwań i kolejnych możliwości. Każdego dnia stawiani jesteśmy przed wyborami, które mogą zaważyć na naszej przyszłości. Już w chwili poczęcia, w momencie kiedy zaczyna bić nasze serce, kiedy poznajemy świat, a przestrzeń wydaje się tak wielka i nieogarniona - nastaje najlepszy czas, aby zacząć dbać o własny byt. Rozwój techniki i technologii dał nam ogromny prezent, nie musimy martwić się już w tak wielkim stopniu o własny los, albowiem istnieją środki, które zrobią to za nas. Zwłaszcza w etapie dorastania, socjalizacji pierwotnej, a następnie również wtórnej bardzo ważną rolę odgrywa suplementacja.

Suplementy diety uzupełniają niedobory, usprawniają oraz intensyfikują przemiany, a także procesy zachodzące wewnątrz organizmu, stabilizują równowagę hormonalną oraz organiczną, dbają o kondycję a także pracę organów wewnętrznych, chronią włosy, skórę i paznokcie. Dla dzieci i młodzieży są one po prostu niezbędne, zbawienne i niezastąpione, gdyż wspierają procesy rozwojowe i wzrostowe, a także stymulują procesy przyswajania wiedzy i umiejętności. Od najmłodszych lat, kiedy dojrzewamy, nasze ciało się zmienia, a organizm przybiera coraz to nowe funkcje, kluczowe dla nas i naszej przyszłości pozostają: sposób w jaki się żywimy, aktywność fizyczna oraz suplementacja. Różnorodność i dostępność dzisiejszego rynku suplementów diety sprawiają, że zarówno wysoka jakość oraz skład tych substancji gwarantują nam ich pełne bezpieczeństwo oraz nieinwazyjny charakter.

Niezbędna suplementacja dla młodych

Dzieci, a następnie młodzież, to szczególnie zaangażowane biologicznie oraz fizycznie grupy wiekowe, którym należy się największa uwaga. Nieodzownym elementem i czynnikiem rozwojowym wówczas pozostają witaminy i minerały. Witamina A, witaminy z grupy B, witamina C, D, E, witamina K (dla mocnych i silnych kości), fosfor, magnez, potas, wapń, żelazo – to nieodzowne elementy składowe suplementów diety. Młody organizm potrzebuje nieustannej dawki energii, wigoru i siły, które zapewnić mogą jedynie witaminy. Okres wzrostu i dojrzewania bowiem, to szczególny czas, kiedy organizm wykazuje silne zapotrzebowanie na intensywną suplementację witaminowo-minerałową. Cykl rozwojowy w przypadku nastolatków wiąże się przede wszystkim z dużym wzrostem, regulacją gospodarki hormonalnej oraz procesów metabolicznych. Okazuje się również, że nastoletni organizm działa znacznie intensywniej, przez co potrzebuje on większej ilości składników odżywczych.

Suplementy diety dla dzieci i młodzieży są komponowane w sposób zbilansowany oraz w pełni dostosowany do potrzeb i uwarunkowań wiekowych. W okresie dojrzewania, wzrostu, rozwoju, chłopcy potrzebują w większości przypadków znacznie wyższej dawki witamin i minerałów, aniżeli dziewczęta. Nie oznacza to jednak pełnej i nieograniczonej dowolności wybieranych preparatów, ponieważ we wszystkim powinno zachowywać się umiar. Suplementy diety dla młodych, pod którymi ukryte są kompleksy witaminowe oraz minerałowe mają za zadanie korygować i regulować układ odpornościowy, a także poszczególne procesy i przemiany zachodzące wewnątrz organizmu. Dzięki suplementacji układ kostno-stawowy pozostaje zabezpieczony w sposób szczególny, do tego dochodzi również ochrona wzroku, słuchu i innych.

W okresie wzrostowym ważne pozostają także: sposób w jaki się odżywiamy oraz aktywność fizyczna. Suplementy diety, choć nieocenione i bez wątpienia bardzo pomocne, pozostają bezradne wówczas kiedy dziecko lub nastolatek nie odżywiają się w sposób jakkolwiek korzystny. Szczególnie ważne w tym okresie pozostaje spożywanie odpowiedniej ilości warzyw i owoców (zwłaszcza sezonowych), a także kasz, makaronów i nabiału. Nie możemy pominąć również kwestii optymalnego nawodnienia organizmu, albowiem składa się on z wody aż w 70%. Woda pozostaje obecna we wszystkich tkankach, komórkach, w skórze, bez wody skóra po prostu usycha, a organizm obumiera, nie wspominając, że przestają pracować narządy wewnętrzne.

Świadomość wagi stosowania suplementacji w przypadku dzieci i młodzieży jest bardzo ważna, albowiem właśnie w ten sposób możemy zapewnić młodemu pokoleniu długie i szczęśliwe życie. Minerały zawarte w suplementach, takie jak żelazo, czy magnez, które dbają o mocne, zdrowe i silne kości wykonują pracę z myślą o przyszłości. Młode stawy oraz młode kości, o które dba się odpowiednio wcześniej są w stanie funkcjonować bezproblemowo przez długie lata bez zbędnego bólu, czy dyskomfortu. Pamiętajmy, że dbałość o rozwój własnego ciała, ciała naszych dzieci jest gwarancją dla przyszłości, o której każdy z nas myśli, marzy.